Europe

Avusturya

Avusturya Seyahati

Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan Avusturya, haksız yere göz ardı ediliyor. Muhteşem manzaraları, harika havası ve tarihi büyüleyici şehirleri ile Avusturya gerçekten turistler için bir hazine. Avusturya'da neredeyse her şeyi bulabilirsiniz; karla kaplı dağlardan berrak göllere ve elbette ziyaretçileri etkileyen bir kültüre kadar her şeyi sunuyor.

Avusturya'da Yapılacak En İyi Şeyler

Avusturya, muhteşem yerleri ve harika yapılacak şeyleriyle dolu olsa da, eğer Avusturya'daysanız, atlamamanız gereken birkaç aktivite ve yer bulunuyor.

Melk Manastırı Fotoğrafı

Melk Manastırını Ziyaret Edin

Melk şehrindeki Benediktin Manastırı, sizi Hogwarts'a kısa bir bakışla tanıştırır, ancak içeride üç kat büyülüdür. Muhteşem sütunları, etkileyici mimarisi ve duvarları süsleyen karmaşık detaylarıyla Melk Manastırı, daha önce hiç görmediğiniz Barok güzelliğini size sunar. Melk Manastırı'nda sadece Melk'in büyüleyici arka planını görmekle kalmaz, aynı zamanda etkileyici tarihini öğrenirsiniz.

Tirol'de Yukarıdan Görülen Kitzbühel Şehri Fotoğrafı

Kitzbühel'de Kayak Yapın

Kitzbühel, Avusturya'nın en popüler kayak tatil beldelerinden biridir ve bu deneyimi tatmadan gerçekten bir şey kaçırıyorsunuz demektir. Alp köyü sadece kayak pistleri değil, aynı zamanda alışveriş yapmayı, gezinmeyi ve sokaklarını süsleyen güzel şapel ve restoranları keşfetmeyi deneyebilirsiniz.

Yaz gününde dağlarda Krimmler Ache Nehri ve Şelalesi Yukarıdan Görüntüsü Fotoğrafı

Krimmler Ache Nehri ve Şelalesine Yürüyüş Yapın

Krimmler Ache Nehri, Avusturya'nın en ikonik yerlerinden biridir. Salzburg'da bulunan ve Zillertal Alpleri tarafından çevrili olan bu nehir, daha da etkileyici kılan bir şey varsa, o da buradan fışkıran Krimml Şelalesi'dir. Ülkenin en yükseği olan Krimml Şelalesi, görülmeye değer bir manzara sunar ve her çabaya değer bir yürüyüş deneyimi sunar.

Denemeye Değer En İyi Yemekler

Avusturya zaten doğanın lütfuna sahip olduğunu kanıtladı ve tarihi binalar, anıtlar ve miras siteleri koleksiyonuyla dikkat çekiyor, ancak herkesin kalbinin attığı tek bir yere gidelim: yemek. Avusturya'nın dayanılmaz yemekleri bulunuyor ve işte daha fazlasını isteyeceğiniz birkaç tanesi:

 • Viyana Usulü Apfelstrudel Fotoğrafı
  Viyana Usulü Apfelstrudel: Hepimiz strudel hamurunu duymuşuzdur, ancak bu gevrek hamur işi aslında Avusturya'nın ulusal yemeğidir. Tabii ki, hamur çok daha harika bir halde, içi elma, tarçın, kuru üzüm, şeker ve baharat karışımıyla dolu lezzetli bir dolgu ile kaplanmıştır.
 • Tiroler Gröstl: Avusturya'nın rahatlatıcı yemeği Tiroler Gröstl neredeyse her yerde bulunabilir ve kokusu tadı önce yakalar. Patates, sığır/dana eti, soğan ve tereyağı bir araya getirilerek bu lezzetli yemek yapılır ve bir kez tadına bakınca daha fazlasını isteyeceksiniz!
  Tiroler Gröstl Fotoğrafı
 • Sachertorte Fotoğrafı
  Sachertorte: Muhtemelen adını duymuşsunuzdur ve artık denemenin zamanı geldi. Sachertorte, hafif bir çikolata sünger kek, koyu çikolata glazür ve övgüler düzmek isteyeceğiniz bir kayısı reçeli dolgusu ile yapılan popüler bir Avusturya tatlısıdır.

Avusturya Seyahat İpuçları

 • Yürüyüş işaretlerine ciddi şekilde dikkat edin
 • Almanca çeviri uygulaması/sözlüğü yanınıza alın
 • Ani hava değişikliklerine karşı hazırlıklı olun
 • Tüm otoyol kurallarına ve yasalarına ciddi şekilde uyun