Europe

Austria

Podróżowanie po Austrii

Austria, jedno z najpiękniejszych krajów w Europie, często pozostaje niezasłużenie pomijana. Z pięknymi krajobrazami, wspaniałą pogodą i historycznymi miastami Austria to naprawdę kopalnia dla turystów. W Austrii znajdziesz niemal wszystko, od śnieżnych gór po krystalicznie czyste jeziora i, oczywiście, kulturę, która zachwyca odwiedzających. Kraj oferuje wiele.

Najważniejsze atrakcje w Austrii

Podczas gdy Austria ma wiele pięknych miejsc i wspaniałych rzeczy do zrobienia, jeśli jesteś w Austrii, istnieją pewne aktywności i miejsca, których nie możesz sobie odpuścić.

Zdjęcie opactwa Melk

Zwiedzanie opactwa Melk

Benedyktynskie opactwo w mieście Melk daje przelotny widok na Hogwart, ale z potrójną magią wewnątrz. Z pięknymi kolumnami, imponującą architekturą i drobnymi detalami na ścianach, opactwo Melk ukazuje piękno baroku jak nigdy dotąd. W opactwie Melk nie tylko podziwiasz urzekający widok Melk, ale również poznajesz imponującą historię.

Zdjęcie miasta Kitzbühel widzianego z góry w Tyrolu

Narciarstwo w Kitzbühel

Kitzbühel to jedno z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Austrii, a jeśli nie spróbujesz tego doświadczenia, naprawdę wiele stracisz. Alpejska wioska to jednak nie tylko stoki narciarskie, więc możesz spróbować swoich sił w zakupach, zwiedzaniu i odkrywaniu pięknych kapliczek i restauracji, które zdobią ulice.

Zdjęcie rzeki Krimmler Ache i wodospadu z góry w górach w letni dzień

Wędrówka do Krimmler Ache i wodospadu

Krimmler Ache to jedno z najbardziej ikonicznych miejsc w Austrii. Leży w Salzburgu i jest otoczone Alpami Zillertalskimi, ale jeśli jest coś, co sprawia, że jest jeszcze bardziej imponujące, to są to Wodospady Krimml, które z niego spływają. Najwyższe w kraju, Wodospady Krimml, stanowią imponujący widok i wędrówkę, która jest warta każdego wysiłku.

Najlepsze potrawy do wypróbowania

Austria już udowodniła, że jest obdarzona przez matkę naturę i posiada imponującą kolekcję historycznych budowli, pomników i dziedzictwa kulturowego, ale przejdźmy do miejsca, gdzie serca wszystkich biją: jedzenie. Austria ma kilka nieodpartych dań, oto kilka, które będą cię prosić o więcej:

 • Zdjęcie wiedeńskiego Apfelstrudla
  Wiedeński Apfelstrudel: Wszyscy słyszeliśmy o strudlu, ale będziesz zaskoczony dowiedzeniem się, że ten chrupiący ciasto w rzeczywistości jest narodowym daniem Austrii. Oczywiście, ciasto zostało ulepszone do tego stopnia; jest wypełnione pysznym nadzieniem z jabłek, cynamonu, rodzynek, cukru i mieszanki przypraw.
 • Tiroler Gröstl: Austriackie danie komfortowe, Tiroler Gröstl, jest dostępne niemal wszędzie, a jego kuszący aromat uchwyca twoje kubki smakowe znacznie wcześniej niż smak to robi. Ziemniaki, wołowina/ wieprzowina, cebula i masło są razem smażone, aby stworzyć to niebiańskie danie, a kiedy raz spróbujesz, będziesz chciał jeszcze i jeszcze!
  Zdjęcie Tiroler Gröstl
 • Zdjęcie Sachertorte
  Sachertorte: Prawdopodobnie słyszałeś to imię, więc najwyższy czas, abyś spróbował. Sachertorte to popularny austriacki deser, który składa się z bardzo lekkiego ciasta czekoladowego, ciemnej polewy czekoladowej i nadzienia z moreli, które będą chwalić aż po niebiosa.

Porady podróżne dla Austrii

 • Traktuj znaki turystyczne poważnie
 • Weź ze sobą aplikację/ słownik do tłumaczenia z języka niemieckiego
 • Bądź przygotowany na nagłe zmiany pogody
 • Przestrzegaj wszelkich przepisów i praw drogowych